Msı Servis Türkiye Onarım Tamir Merkezi 7/24 Call Destek.

Laptop Destek Hattı
(0850) 241 93 07

(0212) 222 00 85 | (0212) 222 00 84
[email protected]

Pzt - Cts 09.00 - 19.00
Hafta içi Hergün

Msi Servisi : Masaüstü bilgisayarlar, notebooklar, laptoplar, akıllı telefonlar ve tabletler. Günümüzde bu cihazlar elektronik haberleşme cihazları olarak sosyal medya kullanımları, internet üzerinden alışveriş yapmak, aile ve arkadaşlar ile iletişim kurmak için bolca kullanılıyor. Tüm notebook, laptop, masaüstü bilgisayarlar elektronik cihaz üreticileri tarafından sağlam ve kalite içerikli olarak üretiliyorlar. Genellikle de kullanıcı hataları gelişmeden kesinlikle kendiliğinden arıza yapmıyorlar. Kullanıcı hatalarından dolayı arıza yapması muhtemel olan bu cihazların altı ayda bir bakıma tabi tutulması bu cihazlarda arızaların görülme riskini oldukça fazla düşürüyor.

Siz değerli müşterilerimiz için msi notebook servisleri olarak bu makalemizin içeriğinde notebook arızaları ve laptop arızalarından bahsedeceğiz. Bu arızaların çözümlerinin kesinlikle msi teknik servis tarafından giderilmesi gerektiğini söylemeliyiz. Bunun nedeni notebook ve laptoplarda arıza giderme süreci eğer notebook ve laptoplarda arıza giderme hususunda bilgisi olmayan kişiler tarafından yapılırsa, bu arızaların çok daha genişleyerek kapsamlı arızalara dönüşeceğini ve tamir sürecinin de uzayabileceğini söyleyebiliriz. Daha yüksek maliyetli arızaların oluşmaması için mutlaka arızalandıktan sonra arızasının giderilmesi ve altı ayda bir bakımının yapılması için msi laptop servisi elemanlarına müracaat ediniz.

Notebook Ekran Kırıkları

Notebook ve laptoplarda en sık görülen ve kullanıcılarını rahatsız eden arızalardan birisi de ekran kırıklarıdır. Ekran kırıkları notebookların yere düşmesi veya sert bir cismin cihaza çarpmasından dolayı oluşabilir. msi notebook servis olarak tarafımızca tüm msi markalı laptop ve notebooklarda ekran kırıkları ekran değiştirilerek tamir edilmektedir. Ekran değişimi mutlaka uzman bir bakım ve onarım elemanı tarafından yapılması gerekir. Aksi takdirde uyum sağlamadan monte edilen yeni ekranlar notebooklarda çok daha büyük sorunlara neden olabileceklerdir. Bu arızaların bazıları ne kadar notebook kullanılmaya devam eder gibi oluşsa da ekran kırıkları bilgisayara farklı açılardan da zarar vermektedir.

Notebook Ekranında Oluşan Lekeler

Ekran kırıkları kadar sık görülmese de notebook ekranında bazı zamanlarda leke arızaları görülebilmektedir. msi teknik servisi olarak bu arızanın her altı ayda yapılan bakım sonrasında aktif olarak kullanılan notebooklarda görülmediğini söyleyebiliriz. Ekran üzerinde arıza olarak görülen lekeler genel olarak yeşil renkte başlamakta ve tüm ekran üzerine zamanla yayılmaktadır. Bu arıza bir müddet sonra notebookun tamamen kullanılamayacak hale gelmesine bile neden olabilir. Bu bilgi göz önünde bulundurularak mümkün olduğu kadar notebook ekranında oluşan tek bir lekeden sonra mutlaka notebook hemen servise getirilmesi gereklidir.  msi laptop servis olarak notebook ekran lekelerinin tamir süresinin üç gün kadar olduğunu söyleyebiliriz. Tabi ki bu lekelerin neden ortaya çıktığı da tamir süresi için oldukça önemlidir.

Adaptör Arızaları

Artık günümüzde üretilen cihazların çoğu şarjlı cihazlardır. Bu nedenden tüm cihazların bir adaptörü bulunmaktadır. Notebook adaptör arızalarında mutlaka adaptörün değişmesi şarttır. msi servisleri olarak tüm msi marka modellerinin adaptör çeşitlerini bulundurmaktayız. Adaptör arızaları ile birlikte notebooklarda şarj yeri arızaları da bulunmaktadır. Bu arızanın oluşumu sonrasında bilgisayar kullanıcıları genellikle arızanın şarj yerinde mi yoksa adaptörde mi olduğunu anlayamaz. Adaptör arızalarında veya tek şarj yeri arızalarında kesinlikle iki seçenekte arızanın hangisinde olup olmadığı hususunda gözden geçirilmesi gerekir. Adaptör arızaları genel olarak bakıldığında yüksek voltajlı elektrikten dolayı meydana gelmektedir. Elektrik arızaları oluştuğunda görülen adaptör ve şarj yeri arızalarının tamiri uzun süreli tamirlerdir. Şarj yeri arızaları adaptör arızalarından dolayı oluşur. Elektrik voltajı nedeni ile oluşan adaptör arızaları anakart da dahil olmak üzere tüm notebook ve laptoplarda iç parçalarda da arıza oluşturabilir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (3 oy, ortalama: 4,00 üzerinden 5)
Loading...
Msi WhatsApp Online Destek / Tıklayınız..
Hemen Ara..